strona głównaOd 1 września 2012 roku na mapie edukacyjnej Wrocławia zaistniał Zespół Szkół Urszulańskich, powstały na bazie dotychczas działających Publicznego Gimnazjum Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej (od 1999 roku) i Prywatnego Żeńskiego Liceum Ogólnokształcącego (od 1946 roku).
Działania nowej szkoły zmierzają w kierunku kontynuowania pięknych tradycji gimnazjum i liceum. Teraz już jeden pokój nauczycielski, jeden dyrektor, jeden cel - wychować jak najlepiej i przekazywać wiedzę dorastającym dziewczętom, ciekawym świata, stawiającym trudne pytania, szukającym tego, co w życiu najważniejsze.
Realizujemy wartości katolickie i działamy na zasadzie wspólnoty, którą stanowią uczennice, nauczyciele i rodzice. Oznacza to, że wszyscy czujemy się w równym stopniu odpowiedzialni za kształt i fuknkcjonowanie szkoły.

Dyrektorki Gimnazjum od roku 1999


Jesteśmy młodą i małą, kameralną szkołą, dlatego wszyscy czujemy się tu jak w domu. Nasz program wychowawczy sprowadza się do jednego słowa SERVIAM, czyli służę: ludziom, Bogu, Ojczyźnie. Kierujemy się starą łacińską maksymą: Per aspera ad astra (Poprzez trudy do gwiazd). Nasza kadra pedagogiczna to zespół profesjonalistów stosujących nowoczesne metody nauczania. Prężną działalność prowadzi Samorząd Uczniowski, który organizuje szereg imprez, w które angażuje uczennice i całe zespoły klasowe (np. Liga Klas, Dzień Wdzięczności, Dzień Wiosny, Nabożeństwo do Ducha Świętego, itp.). Współpracujemy z zagranicą: korespondujemy w języku niemieckim, angielskim i francuskim z kolegami i koleżankami z różnych krajów europejskich. W ramach międzynarodowego projektu Comenius odwiedziłyśmy już kilkakrotnie Niemcy, byłyśmy też w Atenach. Corocznie zdobywamy wysokie wyniki z egzaminu gimnazjalnego, a w rankingu szkół dolnośląskich zajmujemy wysokie miejsce.kliknij na zdjęcie


ilość odwiedzin na stronie: