Klauzura - (łać. clausura - zamknięcie) - to według konstytucji zakonnych część domu zarezerwowana tylko dla zakonnic. Jest to pewien azyl - oddzielenie od świata - miejsce ciszy, milczenia, modlitwy w bliskości z Bogiem. Tutaj czerpiemy siły duchowe, by wychodzić z klauzury do tych, do których jesteśmy posłane i którzy nas potrzebują. Z okazji różnych uroczystości, np. ślubów zakonnych, jubileuszy szkolnych, wizyt dostojników kościelnych, prelegentów, rodzin, wigilii dla naszych uczennic czy Nocy kościołów - zapraszamy gości do refektarza i sali zebrań sióstr. Na co dzień przyjmujemy odwiedzających w rozmównicach przy furcie. Na zdjęciach odkrywamy kilka pomieszczeń klasztornych - kaplicę wewnętrzną, korytarze, klatkę schodową, salę zebrań, refektarz … rozmównice.

furta klasztorna

klauzura

wejście do klauzury
zabytkowe schody do klauzury (w niszach figury świętych)