Pomysł zorganizowania diecezjalnych dni skupienia dla sióstr z różnych zgromadzeń powstał z inicjatywy kardynała Stefana Wyszyńskiego w roku 1962. Celem tych dni jest pogłębienie formacji duchowej i zacieśnienie więzi miedzy zgromadzeniami.

We Wrocławiu dni skupienia odbywały się początkowo w kurii biskupiej, a od 1997 r. gościmy Siostry dwa razy w miesiącu w naszym klasztorze. Organizacją tych dni zajmuje się siostra referentka. Przez długie lata była nią s. Maria Pytel - salezjanka; aktualnie funkcję tę pełni s. Augustyna Kobylska - jadwiżanka. Na program takich dni składa się: wspólne uczestnictwo we Mszy św. z homilią, konferencja zaproszonego prelegenta i adoracja Najświętszego Sakramentu. Liturgię w te dni przygotowują kolejno poszczególne zgromadzenia. Raz w roku zaproszonym gościem i prelegentem jest ksiądz Arcybiskup lub delegowany przez niego biskup pomocniczy.

Dni skupienia w naszym Domu:
2012
  • 11.03.2012 - Dzisiejszy dzień skupienia prowadził ksiądz salwatorianin. Konferencja po Mszy św. miała inny charakter. Ksiądz zaproponował ją jako klasyczną formę „Lectio divina”.
  • 04.02.2012 - Od wielu lat stało się zwyczajem, że ks. Abp Marian Gołębiewski, podobnie jak Jego poprzednik, spotyka się w naszym klasztorze z siostrami podczas ich dnia skupienia; tym razem oczekiwałyśmy przy furcie na dostojnego Gościa w sobotę 4.lutego.

• 2011 (otwórz)
    2010 (otwórz)