Od ponad pięciu lat odbywają się w naszym klasztorze spotkania Pracowników Nauki wyższych uczelni wrocławskich. Ich organizatorem jest ks. prof. Piotr Nitecki - wykładowca Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu i proboszcz parafii Najświętszego Imienia Jezus.

Organizatorami II-ej części spotkania zapraszającymi Prelegentów byli dotychczas: prof. Tadeusz Krupiński (antropolog, jeden z rekonstruktorów głowy bł. Czesława), potem były rektor Uni-wersytetu Wrocławskiego prof. Roman Duda, a od dwóch lat dr hab. Barbara Kwiatkowska (córka prof. Krupińskiego), także antropolog, aktualnie wykładowca Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Tematyka konferencji jest różna: były np. spotkania z przed-stawicielami religii wyznawanych przez Wrocławian , a więc - z ks. biskupem luterańskim, z immamem grupy muzułmanów, z ks. bisku-pem grecko-katolickim, z popem prawosławnym; był rok spotkań z przedstawicielami grup religijnych naszych wrocławskich katolickich parafii; czasem uczestnicy przedstawiali jakieś fragmenty swoich prac czy przemyśleń. (s.Józefa Jezierska)

SPOTKANIA

16.05.2013
To już ostatnie w tym roku akademickim spotkanie rozpoczęło się Mszą św. o godz. 17.00 w kaplicy klasztornej, a sprawował ją ksiądz, który jest aktualnie duszpasterzem w Stanach Zjednoczonych. Swoimi doświadczeniami z życia parafii amerykańskiej i szerzej – z działania tamtejszego Kościoła [...] (kliknij na zdjęcie)