strona główna
Co jakiś czas nasza wspólnota lub nasze szkoły są tematem publikacji prasowych. Zapraszamy do zapoznania się z kilkoma artykułami.

Po licznych zajęciach na temat religii świata, które prowadzi ks. prof. Jerzy Machnacz (SNH), przyszedł czas i na katolicyzm.
Chemicznym happeningiem na wrocławskim Rynku oraz uroczystą inauguracją w Auli Leopoldyńskiej rozpoczął się w czwartek Dolnośląski Festiwal Nauki.
Przez ponad dwadzieścia lat należałam do popowickiej wspólnoty parafialnej: tu chodziłam na lekcje katechezy, przystąpiłam do I Komunii św., uczestniczyłam w życiu duszpasterstwa akademickiego.
Stary, zabytkowy klasztor znajdujący się we Wrocławiu przy Placu Nankiera 16 kojarzy się dziś mieszkańcom miasta z urszulankami i z prowadzonymi przez nie szkołami.

Urszulanki przebywają w tym miejscu już 200 lat, ale klasztor pamięta czasy o wiele dawniejsze, istnieje bowiem ponad 750 lat.
Uśmiechnięty Henryk VI leży na grobowej tumbie, otoczony tłumem ciekawskich - taką scenę widać przy pl. bp. Nankiera w czasie kolejnych Nocy Kościołów.
We Wrocławiu zakończyły się VII Dni Wzajemnego Szacunku. Poczas kilkunastu spotkań zwłaszcza młodzież miała okazję przyjrzeć się kulturze i historii naszych starszych braci w wierze.
Do pracy nad projektem przystąpiła grupa chętnych uczennic, które uznały, że czeka je wielka przygoda intelektualna.

W czasie naszego spaceru wspomnimy pierwszą czeską nauczycielkę Bohuslavę Rajską (była również pisarką), zatrzymamy się przy Uniwersytecie i odwiedzimy mauzoleum Piastów wrocławskich w kościele św. Klary (przy nim mieści się Liceum Sióstr Urszulanek), gdzie spoczywało serce ostatniej Piastówny...
Zasiadając do pisania tego artykułu, zadałam sobie pytanie: jak tu njapisać, żeby czytelnik po kilku pierwszych linijkach nie odłożył gazety z miną pełną niesmaku i pogardliwym prychnięciem "oszołomy"?
Majątek zrabowany prze komunistów oraz wpływ państwa na nauczanie religii, a tekże refleksja nad tym, w jaki sposób Jan Paweł II obalił komunizm - na tej sesji naukowej z poważnymi treściami mierzyli się studenci.
Jest we Wrocławiu miejsce niezwykłe, gdzie historia przenosi nas do czasów piastowskich – to Mauzoleum Piastów Śląskich mieszczące się w kościele św. Klary i św. Jadwigi przy pl. Nankiera, w szkole katolickiej Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej. Klasztor Sióstr Urszulanek we Wrocławiu mieści nie tylko znane i cenione liceum ogólnokształcące i gimnazjum...

Wieża na kościele św. Jadwigi (klasztor Urszulanek) na pl. Nankiera jeszcze w tym roku może odzyskać hełm. Przy klasztorze stoją już trzy segmenty stalowej konstrukcji, z której będzie wykonany hełm wieży.
To ostatnie dni, kiedy można obejrzeć z bliska hełm wieży dawnego kościoła Klarysek na pl. bp. Nankiera. 5 września zostanie osadzony na jej szczycie. Prace remontowe trwają także na wieżach Marii Magdaleny, katedry prawosławnej i u dominikanów [...]
Noce kościołów - jdnym z miejsc udostępnionych zwiedzającym był Zespół klasztorny Sióstr Urszulanek przy pl. Nankiera 16. W tym roku cieszył się szczególnym zainteresowaniem, głównie z powodu [...]

ilość odwiedzin na stronie: